EHITUSINFO

Ehituse peatöövõtjaks on Dorpat Ehitus

EHITUSINFO

Energiaarvutusel põhinev energiatõhususklass B.

Vundament ja sokkel

Hoone rajatakse lintvundamendile, millele laotakse õõnesplokkidest sokkel. Vundamendiplokkidele lisatakse 150 mm soojustust. Sokkel viimistletakse väljast krohviga. Põrandaplaat soojustatakse 200mm EPS soojustusplaatidega.

Ventilatsioon

Igas korteris on oma individuaalne soojustagastusega ventilatsiooniagregaat, mida saab juhtpuldist reguleerida.

Küte

Hoones on tsentraalne keskküte. Eluruumide kütmine toimub termostaatidega varustatud vesipõrandaküttega ning ruumid on digitaalsetest seinatermostaatidest eraldi reguleeritavad.

Elekter

Korterites paikneb korteri elektrikilp. Paigaldatud on pistikupesad ja lülitid ning valgustitest süvisvalgustid esikus ja vannitoas.

Nõrkvool

Korterisse on toodud optilised andmesidekaablid. Iga TV vaatamiskoha juurde on toodud andmesidepesad.

Seinad

Hoone välisseinad ja korterite vahelised seinad rajatakse 190  mm õõnesplokkidest, mille õõned betoneeritakse ning pinnad viimistletakse vastavalt ruumide iseloomule. Korterite sisesed seinad püstitatakse kergmetallkarkassil, isoleeritakse mineraalvillaga, kaetakse mõlemalt poolt ehitusplaatidega ning viimistletakse.

VAHELAED

Põranda kihid vahelael on järgmised: parkett 14 mm või keraamiline plaat koos tasandusega 14 mm, põranda betoonplaat koos küttetorustikuga 80mm, sammumüravill 30mm, raudbetoonist õõnespaneel 220mm, siseviimistlus.

uksed

Korteri välisuksed on helikindlamad turvalukuga varustatud silemanteluksed roostevabast terasest pakuga. Siseuksed on spoonitud puituksed.

Aknad

Paigaldatakse energiasäästlikud 3-kihilise klaaspaketiga PVC Aknad, mis on väljast kuldse tamme tooni ja seest valged. Akendel on valged lamineeritud aknalauad.

Katuslagi

Puiestee 17 B kandekonstruktsiooniks on 220 mm õõnespaneelid. Katustele paigaldatakse aurutõkkekiht ning soojustuseks EPS soojustust vastavalt põhimahu ja kaldekihtidest tuleneva paksusega, millele lisandub soontega villaplaat ja bituumenrullmaterjalist kattekihid. Puiestee 17 A katus on viilkatus, mille katusekandjateks on sarikad millele omakorda paigaldatakse isolatsioonikihid ja kattematerjaliks/välisviimistluseks on klassikaline plekkprofiil.

Terassid

Terrass on kaetud immutatud pruuni terrassilauaga.